< sekcia Regióny

Mesto Nitra podporí v tomto roku šport sumou 1,8 milióna eur

Radosť hráčov Nitry, ilustračná snímka.. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Podpora športu zo strany magistrátu súvisí okrem iného aj so snahou získať v roku 2018 titul Európske mesto športu.

Nitra 9. augusta (TASR) – Nitrianska radnica investuje ročne na podporu športu 1,8 milióna eur. Ako informoval magistrát, v tejto sume je zarátaná dotácia na činnosť pre jednotlivé kluby a prenájom a správa všetkých športovísk. Mesto sa tiež 80 percentami spolupodieľa na platení energií jednotlivým klubom. „Okrem toho prispieva aj pri organizácii rozmanitých športových akcií,“ doplnil Andrej Jančovič z mestského úradu.

Ako pripomenul, v rozpočte mesta Nitry je v tomto roku vyčlenených 738.000 eur na dotácie na telesnú kultúru. „Finančné prostriedky v tomto roku budú použité vo fondoch mládežníckeho a vrcholového športu i vo fondoch prenájmu tréningových objektov a úhrad nákladov na energie,“ informovala radnica.

Podpora športu zo strany magistrátu súvisí okrem iného aj so snahou získať v roku 2018 titul Európske mesto športu. O udelení tohto titulu každoročne rozhoduje Asociácia európskych miest športu. Radnica je presvedčená, že Nitra má na získanie titulu potenciál, pretože tu dlhodobo vyrastajú športové talenty. K najznámejším patrí majster sveta a olympijský víťaz Matej Tóth, ale aj majstrovské tímy hokejistov, volejbalistov či basketbalistov.