Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 1. marec 2024Meniny má Albín
< sekcia Regióny

V Nitre podporia trojicu talentovaných študentov sumou 2700 eur

Ilustračná snímka. Foto: TASR Henrich Mišovič

Do programu bolo celkovo predložených 16 žiadostí o grant.

Nitra 4. decembra (TASR) - Nitrianska komunitná nadácia (NKN) podporí z grantového programu Šanca pre teba troch študentov celkovou sumou 2700 eur. Ako NKN uviedla, cieľom grantov je podporiť talentovaných študentov stredných a vysokých škôl v meste Nitra.

Do programu bolo celkovo predložených 16 žiadostí o grant. Tie posudzovala komisia, ktorá hodnotila motiváciu študentov, študijné výsledky, mimoškolskú činnosť, rozpočet a skúsenosť s dobrovoľníctvom. "Každý jeden kandidát bol kvalitným uchádzačom. Nesmierne sa tešíme, že máme toľko talentovaných a motivovaných mladých ľudí. Aj preto bude naším zámerom získať viac finančných zdrojov na podporu talentovaných mladých ľudí, aby sme mohli v budúcnosti podporiť viacerých kandidátov," skonštatovala programová manažérka NKN Eva Vargová.

O podporu z grantového programu NKN šanca pre teba sa mohli uchádzať študenti denného štúdia stredných škôl a univerzít v Nitre. "Vek uchádzačov bol stanovený do 30 rokov. Podmienkou získania grantu bolo slovenské občianstvo a trvalý alebo prechodný pobyt v meste Nitra," doplnila NKN.