< sekcia Regióny

Nitriansky kraj poskytne na podporu kultúry a športu takmer milión eur

Ilustračné foto. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Najnižšia suma v hodnote necelých 50 000 eur pôjde po prepočítaní na počet obyvateľov do volebného obvodu Štúrovo.

Nitra 17. apríla (TASR) – Nitriansky samosprávny kraj (NSK) poskytne na podporu kultúry a športu na svojom území dotácie v hodnote takmer jedného milióna eur. Na rôzne kultúrne projekty poslanci rozdelili 490.000 eur a na šport 450.000 eur.

Ako informoval Úrad NSK, celkovo bude podporených takmer 1500 rôznych aktivít. „Oddelenie kultúry zaevidovalo 935 žiadostí. Podmienky stanovené príslušným všeobecne záväzným nariadením (VZN) splnilo za oblasť kultúry 735 žiadateľov. Oddelenie mládeže, telesnej kultúry a športu zaevidovalo 928 žiadostí, z nich splnilo podmienky 738 žiadateľov,“ uviedla riaditeľka Úradu NSK Helena Psotová.

Doplnila, že uchádzači o dotácie žiadali na svoje projekty v oblasti kultúry i športu spolu viac ako 2,7 milióna eur. V rozpočte NSK však taká vysoká suma schválená nebola. „Podľa VZN sa pri poskytovaní dotácie vychádza z proporcionálneho uplatňovania teritoriálneho princípu podľa počtu obyvateľov v jednotlivých volebných obvodoch,“ informoval Úrad NSK. Podľa tohto princípu tak najvyššiu sumu, vyše 240.000 eur, získajú kultúrne a športové aktivity v nitrianskom volebnom obvode. Najnižšia suma v hodnote necelých 50 000 eur pôjde po prepočítaní na počet obyvateľov do volebného obvodu Štúrovo.