Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. júl 2024Meniny má Kamila
< sekcia Regióny

Odborné pracoviská SPU v Nitre ponúkajú vyše 500 služieb pre prax

Na archívnej snímke SPU v Nitre. Foto: TASR Henrich Mišovič

V rámci služieb ponúka SPU rôzne analýzy, skríningy, hodnotenia, diagnostiku, poradenstvo, expertné činnosti či geodetické práce.

Nitra 23. januára (TASR) - Kancelária projektových a transferových činností Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre spustila novú webovú stránku Katalógu kooperačných činností pre prax. Záujemcovia z praxe nájdu viac ako 500 rôznych služieb, ktoré ponúkajú verejnosti odborné a vedeckovýskumné pracoviská SPU, informovala hovorkyňa univerzity Renáta Chosraviová.

V rámci služieb ponúka SPU rôzne analýzy, skríningy, hodnotenia, diagnostiku, poradenstvo, expertné činnosti či geodetické práce. Nechýba ani ponuka na komplexné technické riešenia a servis, ponuka prekladov, znaleckých posudkov, projektových štúdií, školení, skúšok, testovania, výskumu či vypracovania návrhov, plánov a stratégií.

Rektorka SPU Klaudia Halászová skonštatovala, že SPU počúva názory, požiadavky a odporúčania praxe a hľadá inovatívne témy pre výskum a vývoj, ako aj pre pôdohospodárske a rozvojové politiky. "Zámerom SPU je posilňovať komunikáciu medzi akademickou sférou a hospodárskou praxou, a tak pomôcť skvalitniť transfer technológií a znalostí do praxe," skonštatovala.

Stránka vznikla s podporou národného projektu Národná infraštruktúra pre podporu transferu technológií na Slovensku, do ktorého bola SPU zapojená. Skríning kooperačného a inovačného potenciálu fakúlt a pracovísk SPU sa realizoval v roku 2023.