Quantcast
< sekcia Regióny

Nitra odstránila 43 bilbordov, plánuje odstrániť ďalších štyridsať

Ilustračná snímka- Foto: TASR - Michal Svítok

Deväť bilbordov odstránia na ceste I. triedy I/64 na pozemkoch Mestského kynologického klubu Nitra, 11 bilbordov zmizne v areáli kasární na Martinskom vrchu.

Nitra 9. augusta (TASR) – Mesto Nitra pokračuje v odstraňovaní nepovolených reklamných stavieb na svojom území. V tomto roku sa podarilo odstrániť celkovo 43 nepovolených reklamných stavieb, najmä bilbordov, ale aj bigbordov a PVC plachiet, informoval hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Zatiaľ posledný odstránil jeho vlastník na vlastné náklady počas minulého týždňa pri Brezovom háji na Chrenovskej ulici. Do októbra tohto roka plánuje samospráva odstrániť ďalších takmer 40 bilbordov. Deväť z nich odstránia na ceste I. triedy I/64 na pozemkoch Mestského kynologického klubu Nitra, 11 bilbordov zmizne v areáli kasární na Martinskom vrchu.

"V týchto prípadoch ide o oblasť ochranného pásma alebo urbánnej ekostabilizujúcej zelene, to znamená, že podľa územného plánu je absolútne neprípustné umiestnenie reklamných stavieb v týchto lokalitách," skonštatoval Holúbek. Následne sa chce radnica vyrovnať s množstvom nepovolených reklamných stavieb, ktoré sú predovšetkým v mestských častiach Horné a Dolné Krškany.