Quantcast
< sekcia Regióny

Nitra pripravuje na leto tradičné mestské slávnosti a jarmoky

Kupecká ulica v centre Nitry, foto z archívu. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Mesto okrem toho počas leta zorganizuje aj dva jarmoky na sídliskách Chrenová a Klokočina.

Nitra 13. mája (TASR) - Nitrianska radnica pripravuje na letné mesiace viaceré mestské slávnosti a jarmoky. Prvým podujatím budú každoročné oslavy Nitra, milá Nitra spojené s viacerými sprievodnými kultúrnymi podujatiami.

Konať sa budú od 3. do 5. júla. "Na pešej zóne sa bude odohrávať popoludňajší kultúrny program, na Svätoplukovom námestí budú koncerty a na hradnom kopci bude pripravený celodenný historický program," informoval mestský úrad.

Celomestský charakter budú mať aj nitrianske hody a dožinky, ktoré sa budú konať 13. a 14. augusta na Svätoplukovom námestí a pešej zóne. "Podujatie ponúkne jarmok ľudových remesiel, špeciality nitrianskej kuchyne, ale aj degustáciu kvalitných vín. Jeho súčasťou bude aj slávnostný hodovo-dožinkový sprievod, ktorý na námestí odovzdá dožinkový veniec," uviedla radnica.

Mesto okrem toho počas leta zorganizuje aj dva jarmoky na sídliskách Chrenová a Klokočina. Na parkovisku pred areálom výstaviska Agrokomplex sa budú konať 19. a 20. augusta Chrenovské stánky. Tradičný Kolokočinský jarmok sa bude konať na Hviezdoslavovej triede od 27. do 28. augusta.