< sekcia Regióny

Nitra pripravuje obnovu ihriska pri Centre voľného času Domino

Ilustračná snímka. Foto: TASR Henrich Mišovic

Pre mnohých Nitranov legendárne ihrisko je už niekoľko rokov uzatvorené pre zlý technický stav.

Nitra 11. júna (TASR) – Ihrisko pri Centre voľného času (CVČ) Domino v Nitre prejde obnovou. Na jej prvú etapu pôjde z mestského rozpočtu 20.000 eur.

Pre mnohých Nitranov legendárne ihrisko je už niekoľko rokov uzatvorené pre zlý technický stav. V minulosti sa tam hrávala hádzaná i hokejbalové turnaje. Teraz chce mesto celý areál zrevitalizovať v prvej etape aspoň do takej miery, aby mohlo slúžiť na potreby CVČ.

Projekt je rozdelený do viacerých fáz. „V rámci prvej sa pristúpi k asanácii staticky narušeného múru a upraví sa verejný priestor od ulíc Chalupkova a Československej armády. Útvar hlavného architekta tu chce zrealizovať sedenie s výsadbou stromov, takzvaný Pocket park. Zo strany ulice Československej armády bude vysadená nová stromová aleja,“ informoval mestský úrad.

Po realizácii prvej etapy bude vypracované zadanie pre výber zhotoviteľa projektovej dokumentácie. „Zadanie poslúži ako podklad pre verejnú architektonickú súťaž. Už zrealizovaný Pocket park a stromová aleja budú pri realizácii výsledného riešenia zachované,“ uviedol magistrát.