< sekcia Regióny

Nitra sa pripravuje na otvorenie materských a základných škôl

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Súčasťou opatrení je aj opätovné vydezinfikovanie všetkých priestorov a všetkých pracovných pomôcok, zabezpečenie bezdotykových teplomerov pre materské školy.

Nitra 16. mája (TASR) – Mesto Nitra sa pripravuje na opätovné otvorenie materských a základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. „Presné podmienky, ktoré bude musieť samospráva splniť a zabezpečiť, budú jasné po vydaní rozhodnutia hlavného hygienika 18. mája. Už teraz však robíme viaceré opatrenia,“ informoval hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Mesto pre otvorenie škôl už teraz pripravuje doplnenie organizácie chodu materských škôl počas mimoriadnej situácie podľa rozhodnutia hlavného hygienika, podobnú úpravu vykoná aj na základných školách. Súčasťou opatrení je aj opätovné vydezinfikovanie všetkých priestorov a všetkých pracovných pomôcok, zabezpečenie bezdotykových teplomerov pre materské školy. Tie budú musieť mať k dispozícii dezinfekčné prostriedky a ochranné prostriedky pre zamestnancov, ktoré si základné školy zabezpečujú vo vlastnej réžii. Nevyhnutná bude aj úprava vonkajších priestorov materských a základných škôl.

V zariadeniach školského stravovania bude podľa slov Holúbeka potrebné vydezinfikovať všetky priestory a pracovné pomôcky a vymaľovať skladové priestory. „Potrebujeme zabezpečiť dodatočný nákup jednorazových rukavíc a dezinfekčných prostriedkov, zabezpečiť predprípravu jedálnych lístkov, vykonať kontrolu skladových zásob potravín a doplniť potraviny do skladu,“ priblížil prípravy hovorca.