Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 16. júl 2024Meniny má Drahomír
< sekcia Regióny

Nitra vyčlení peniaze na spolufinancovanie opravy zápasníckej haly

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Polovicu nákladov chce mesto zaplatiť z dotácie Fondu na podporu športu. Spolufinancovanie už schválili na svojom februárovom rokovaní mestskí poslanci.

Nitra 13. februára (TASR) – Nitrianska radnica pomôže Telovýchovnej jednote AC Nitra s rekonštrukciou zápasníckej haly. Tá je už dlhší čas v zlom technickom stave a potrebuje opravu.

Polovicu nákladov chce mesto zaplatiť z dotácie Fondu na podporu športu. Spolufinancovanie už schválili na svojom februárovom rokovaní mestskí poslanci. „V súčasnosti nie je vypracovaná projektová dokumentácia na rekonštrukciu, preto nie je možné presne definovať výšku nákladov projektu. Z tohto dôvodu bolo spolufinancovanie navrhnuté vo výške maximálne 400.000 eur. To predstavuje hodnotu financovania pri maximálnej výške celkových oprávnených výdavkov v hodnote 800.000 eur,“ uvádza sa v schválenom materiáli.

Hlavnými aktivitami výzvy Fondu na podporu športu sú výstavba, rekonštrukcia, modernizácia a technické zhodnotenie športovej infraštruktúry. „Žiadateľ je povinný zabezpečiť spolufinancovanie projektu minimálne vo výške 50 percent z celkových oprávnených nákladov na projekt. Zároveň musí zabezpečiť udržateľnosť projektu v horizonte minimálne desať rokov a zabezpečiť, že športová infraštruktúra bude využívaná na športové účely,“ pripomenula radnica.