< sekcia Regióny

Nitra zaviedla nový spôsob platby za škôlky

Nitra. Foto: TASR Henrich Mišovič

Rodičia môžu po novom platiť poplatky na osobitný účet so zvláštnym variabilným číslom pre každé dieťa.

Nitra 3. septembra (TASR) – Rodičia škôlkarov už nebudú musieť dokladovať papierovými potvrdeniami zaplatenie poplatku za materskú školu. Radnica zavádza nový systém, na základe ktorého si riaditeľky škôlok budú môcť samy overiť úhradu školného.

Rodičia môžu po novom platiť poplatky na osobitný účet so zvláštnym variabilným číslom pre každé dieťa. „Každá škôlka a každý žiak dostanú svoje čísla. Tie poslúžia ako identifikácia škôlky aj konkrétneho dieťaťa. Rodičia ich zadajú pri platbe cez internet do kolónky variabilný symbol a riaditelia škôlok si potom na základe týchto číslic dokážu overiť, kto už zaplatil,“ vysvetlil hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

Nové opatrenie má podľa radnice uľahčiť administrovanie poplatkov rovnako rodičom, ako aj riaditeľkám materských škôl. „Rodičia už po novom nemusia fyzicky priniesť doklad o zaplatení do škôlky, stačí, ak pri platbe uvedú správny variabilný symbol. Prvé tri číslice na ňom predstavujú kód materskej školy, zvyšné cifry sú priradené jednotlivým deťom,“ doplnila vedúca odboru školstva na mestskom úrade Mária Orságová.