Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 1. marec 2024Meniny má Albín
< sekcia Regióny

Nitra zdvojnásobí počet parkovacích miest na Borodáčovej ulici

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Elena Halačová

Borodáčova ulica na sídlisku Klokočina je v súčasnosti obojsmerná a nachádza sa tam 38 parkovacích miest.

Nitra 3. októbra (TASR) - Počet parkovacích miest na Borodáčovej ulici v Nitre sa zdvojnásobí. Ako informovala radnica, stavebné práce na rozšírení parkoviska sa začnú v najbližších dňoch a potrvajú približne dva mesiace.

Borodáčova ulica na sídlisku Klokočina je v súčasnosti obojsmerná a nachádza sa tam 38 parkovacích miest. "Po skončení prác bude jednosmerná, a to z Benkovej na Jurkovičovu. Počet státí sa zdvojnásobí na 64. Klokočina je sídlisko s najväčším dopytom po parkovaní. Budovaním nových miest reagujeme na podnety ľudí žijúcich v bezprostrednom okolí," povedal primátor Marek Hattas.

Ako pripomenul, na ľavej strane komunikácie v smere od Benkovej ulice je v súčasnosti parkovanie pozdĺžne. "Projekt počíta so šikmým parkovaním po oboch stranách vozovky. Úpravou prejde aj časť chodníka, ktorý sa posunie bližšie k bytovému domu číslo 14. Všetky chodníky zostanú v dostatočne pohodlnej šírke dva metre. Financie na túto investíciu schválili poslanci na májovom rokovaní mestského zastupiteľstva. Celková suma je vyčíslená na vyše 74.000 eur s DPH," doplnil mestský úrad.