Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 9. december 2023Meniny má Izabela
< sekcia Regióny

Nitrianska komunitná nadácia podporí mimovládne organizácie

Ilustračné foto. Foto: TASR Roman Hanc

Organizácie môžu mať právnu formu nadácie, občianskeho združenia, neinvestičného fondu či neziskovej organizácie, ktorá poskytuje verejnoprospešné služby.

Nitra 13. augusta (TASR) - Mimovládne organizácie, ktoré pomáhajú riešiť problémy odídencov z Ukrajiny, môžu získať pomoc z Nitrianskej komunitnej nadácie (NKN). V rámci programu s názvom Aby ľudia ľuďom pomáhali môžu na jeden projekt získať grant vo výške maximálne 3000 eur.

Uzávierka prijímania žiadostí je 2. septembra, samotná realizácia projektov je naplánovaná na obdobie od 20. septembra 2022 do 31. mája 2023. "V rámci 16. ročníka tohto grantového programu chceme podporiť mimovládne organizácie, ktoré okrem poskytovania prvej pomoci formou poradenstva, potravinovej a materiálnej pomoci, zabezpečujú aj programy sociálnej inklúzie utečencov", uviedla správkyňa NKN Ľubica Lachká.

Ako doplnila, prostriedky z grantu je možné využiť na rozvoj mimovládnych organizácií a posilnenie ich kapacity. "Grant nie je určený na zaistenie krátkodobých aktivít, ale zaručuje dlhodobý a systematický rozvoj organizácie. Pomoc nezískajú projekty zamerané na jednotlivca, podporu politických strán, aktivity spojené s praktizovaním náboženstiev a filozofií, formačné aktivity alebo podnikateľské činnosti," informovala NKN.

O grant môžu požiadať mimovládne organizácie, ktoré v Nitre sídlia, alebo majú v meste svoje aktivity s minimálne trojročnou pôsobnosťou a viditeľnými výsledkami činnosti. Organizácie môžu mať právnu formu nadácie, občianskeho združenia, neinvestičného fondu či neziskovej organizácie, ktorá poskytuje verejnoprospešné služby.