Quantcast
< sekcia Regióny

Nitrianske hody a dožinky ponúknu počas víkendu dvojdňový program

Na archívnej snímke práca na poli s obilím počas Dožiniek. Foto: TASR - Martin Palkovič

O kultúrny program sa postarajú folklórne súbory Jaročan, Tradícia i Zbežanček, ale aj Funny Fellows, Katarína Ivanková & The Sense a Orchester Jeana Valjeana.

Nitra 8. augusta (TASR) - Dvojdňový kultúrny program ponúknu počas najbližšieho víkendu tohtoročné Nitrianske hody a dožinky. Obnovená tradícia hodov a dožiniek sa v meste pod Zoborom uskutoční po štvrtý raz, súčasťou bude Nitrianske kultúrne leto a Chmeľová Nitra, informovala radnica.

V sobotu 13. augusta a nedeľu 14. augusta sa na pešej zóne a Svätoplukovom námestí v Nitre uskutoční dožinkový jarmok, dožinkový sprievod i letová prehliadka historických lietadiel a vetroňov. O kultúrny program sa postarajú folklórne súbory Jaročan, Tradícia i Zbežanček, ale aj Funny Fellows, Katarína Ivanková & The Sense a Orchester Jeana Valjeana.

Prvý ročník pivného festivalu Chmeľová Nitra ponúkne na Svätoplukovom námestí viac ako 60 druhov piva zo siedmich slovenských a zahraničných pivovarov. Návštevníci z celého okolia Nitry absolvujú púť k Matke Božej na kalvárii.