< sekcia Regióny

Nové projekty v Nitre rozšíria služby pre turistov

Nitra, ilustračné foto. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Nitrianska organizácia cestovného ruchu chce využiť dotáciu takmer 5000 eur na vývoj aplikácie určenej slovenským i zahraničným turistom.

Nitra 13. februára (TASR) – Turisti v Nitre budú môcť v budúcnosti využívať nové služby. Vďaka dotáciám z mestského rozpočtu vznikne nová mobilná aplikácia a na Zoborskom kláštore budú fungovať sprievodcovské služby.

Nitrianska organizácia cestovného ruchu (NOCR) chce využiť dotáciu takmer 5000 eur na vývoj aplikácie určenej slovenským i zahraničným turistom. „Vďaka nej budú môcť spoznávať Nitru ako mesto na siedmich pahorkoch. Súčasťou je mapa lokalít, informácie o každej lokalite, možnosť navigácie z aktuálnej pozície a propagácia produktov cestovného ruchu,“ informovala NOCR.

Zoborský skrášľovací spolok chce vďaka dotácii 3650 eur poskytovať na národnej kultúrnej pamiatke Zoborský kláštor sprievodcovské služby. „Pôjde o audiovizuálneho sprievodcu, sprievodcu vo forme brožúrky, a tiež sprevádzanie lektorom po pamiatke,“ uvádza sa v projekte Zoborského skrášľovacieho spolku.