Quantcast
< sekcia Regióny

Novou riaditeľkou Domu tretieho veku v Petržalke bude Z. Bartovičová

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

V rámci výberového konania boli preverované odborné, manažérske i praktické zručnosti uchádzačov. Jeho súčasťou bolo aj vypracovanie projektu ďalšieho smerovania tohto zariadenia sociálnych služieb.

Bratislava 23. júna (TASR) – Novou riaditeľkou rozpočtovej organizácie Dom tretieho veku na Poloreckého ulici v bratislavskej Petržalke bude od 1. septembra Zuzana Bartovičová. Nová šéfka zariadenia sociálnych služieb vzišla z dvojkolového výberového konania, vo štvrtok ju do funkcie odsúhlasilo bratislavské mestské zastupiteľstvo.

V rámci výberového konania boli preverované odborné, manažérske i praktické zručnosti uchádzačov. Jeho súčasťou bolo aj vypracovanie projektu ďalšieho smerovania tohto zariadenia sociálnych služieb. Výberová komisia po dvoch kolách vybrala ako najlepšiu uchádzačku Zuzanu Bartovičovú, ktorú odobrili následne mestskí poslanci.

Poslankyňa a starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová ju označila za "skvelého, sľubného a skúseného" kandidáta. Bartovičová pôsobila v minulosti napríklad ako riaditeľa centra sociálnych služieb, zdravotná sestra v domove sociálnych služieb, riaditeľka detského domova, vedúca úseku zdravotnej starostlivosti Domov sociálnych služieb prof. Karola Matulaya v Bratislave či sestra v Psychiatrickej nemocnici Philippa Pinela v Pezinku.

Výberové konanie vyhlásilo hlavné mesto po tom, ako z postu riaditeľky abdikovala aj po istých udalostiach po deviatich rokoch dovtedajšia riaditeľka Daniela Palúchová. Na vlastnú žiadosť odišla k 6. aprílu, zariadenie malo odvtedy dočasné vedenie. Bývalú riaditeľku Domu tretieho veku navrhol magistrát pôvodne pre stratu dôvery voči nej a pre jej manažérske zlyhanie pôvodne odvolať.