Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 6. december 2023Meniny má Mikuláš
< sekcia Regióny

Nový rok 2013 privítalo v centre Prešova niekoľko tisíc ľudí

Čo sa týka programu mesto stavilo na vystúpenia domácich hudobných skupín Call me Steve, KERE & NYTOMAS & DJ Saidorsen a po nich sa predstavila Michaella.

Prešov 1. januára (TASR) – Obyvatelia i návštevníci mesta Prešov privítali Nový rok 2013 na námestí. Viacerí si na začiatku programu mysleli, že tentoraz do centra mesta nepríde veľa ľudí, ale mýlili sa. Krátko pred polnocou totiž posledné sekundy končiaceho sa roka 2012 odpočítavalo vyše 3000 ľudí.

Niekoľko dní pred Silvestrom ešte nebolo známe, či vôbec budú oslavy v centre, radnica však našla finančné zdroje a sponzorov a zabezpečila hudobný program i ohňostroj, aj keď ten bol skromnejší ako v predošlých rokoch.

Čo sa týka programu mesto stavilo na vystúpenia domácich hudobných skupín Call me Steve, KERE & NYTOMAS & DJ Saidorsen a po nich sa predstavila Michaella.

Na prelome rokov koncertovala na pódiu kapela Žobráci. Kultovú prešovskú pesničku "Marja Kovaľova" s menšími úpravami si so skupinou zaspieval aj primátor Pavel Hagyari.

"Prajem Prešovčanom, aby v budúcom roku mali viac optimizmu, pretože mesto sa hýbe dopredu, všetkým veľa zdravia a úspechov. To, že ľudia majú radi svoje mesto, vidno aj dnes na tomto námestí, pretože sa stretli, zabávajú sa a želajú si všetko dobré," povedal pre TASR primátor.

Doplnil ho viceprimátor a bývalý slovenský hokejový reprezentant René Pucher, ktorý k prianiam pridal aj ďalšie želanie úspechov všetkým športovcom, ktorí budú reprezentovať nielen Prešov, ale aj Slovensko.

"Želám si, aby tento rok bol lepší ako tie predošlé, aby ľudia našli spokojnosť vo svojich rodinách a konečne sa skončila kríza a bolo dosť roboty pre všetkých," tvrdí Irena Michalíková.

Na námestí v metropole Šariša však dnes neoslavovali len Prešovčania. Do centra mesta zavítali aj ich príbuzní. Bol medzi nimi aj Peter z mesta Nováky.

"Málokedy stretnete takých ľudí, ako sú tu, pozerajú stále srdcom. Možná nemajú toľko peňazí, ale vedia sa baviť. Ja už sem chodím osem rokov, vždy som sa zabavil," povedal Peter.