Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. júl 2024Meniny má Kamila
< sekcia Regióny

O mestských investíciách v Skalici informuje nový web radnice

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Ondrej Podolinský

Skalická stránka informuje o celkových 35 projektoch v objeme 24,349 milióna eur v rôznych štádiách realizácie

Skalica 3. februára (TASR) - Mesto Skalica rozhodlo o novom spôsobe prezentácie svojich investičných akcií, plánov a zámerov. Zriadilo webovú stránku enomdopredu.sk, na ktorej prehľadným spôsobom informuje o jednotlivých aktivitách. Podľa primátorky Oľgy Luptákovej sa snažili o ľahkú orientáciu, aby si každý občan mohol informácie vyhľadať podľa svojich preferencií.

Web podobného zamerania má už dlhší čas v prevádzke aj krajské mesto Trnava. Má názov planujmesto.trnava.sk. Obsahuje rovnako ako stránka Skalice aj časovú os, financovanie i mapu investícií, kde sa zobrazia informácie podľa špecifík, ako je lokalita či zameranie.

Skalická stránka informuje o celkových 35 projektoch v objeme 24,349 milióna eur v rôznych štádiách realizácie. Medzi 13 dokončenými uvádza zmodernizovanie odborných učební na základnej škole na Strážnickej ulici za 157.000 eur, regeneráciu vnútrobloku sídliska na Športovej ulici za takmer milión eur a sídliska na Ulici generála Ludvíka Svobodu za 293.000 eur, tiež zateplenie požiarnej zbrojnice za 117.000 eur. Suma 490.000 eur bola vynaložená na projekt technológií, v rámci čoho bolo nainštalovaných vyše 530 parkovacích senzorov na mapovanie obsadenosti parkovacích miest v centrálnej mestskej zóne s výstupom na 16 informačných panelov. Spolu s nimi boli v rámci projektu nainštalované i štyri meteostanice.

Mesto podľa tohto webu vysadilo za vlaňajšok 164 nových stromov, opravilo osem komunikácií a zriadilo dve parkoviská. K 22 zverejneným zámerom na budúce obdobie patrí vznik parku pod hradbami, rozšírenie prístavu Baťovho kanála, rekonštrukcia škôl, rekonštrukcia Mestskej búdy, aj revitalizácia lesoparku Hájek, rozhľadňa na Čupoch a ďalšie.