< sekcia Regióny

O očkovanie v krompašskej nemocnici je veľký záujem

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Najmladší doposiaľ zaočkovaný mal 16, najstarší 78 rokov.

Krompachy 16. júna (TASR) – Aj keď je nemocničné vakcinačné centrum v Krompachoch v prevádzke len od konca mája a počas pracovných dní, zaočkovali v ňom proti ochoreniu COVID-19 už 1500 registrovaných záujemcov. Najmladší doposiaľ zaočkovaný mal 16, najstarší 78 rokov. TASR o tom informovala Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú patrí aj krompašská nemocnica.

"Záujem o očkovanie je u nás veľký, chodia k nám ľudia z celého Slovenska. Oslovili sme všetky samosprávy v okolí, spolupracujeme s terénnymi sociálnymi pracovníkmi, aby sa na očkovanie dostali aj marginalizované skupiny," uviedla námestníčka riaditeľa zariadenia Marta Müllerová s tým, že denná kapacita vakcinačného centra je "maximálne využívaná". V nemocnici očkujú výlučne vakcínou od konzorcia Pfizer/Biontech.

Podľa Pavlikovej zdravotníci nemocnice zvládli aj "menšie kolapsové stavy", ktoré sa po očkovaní sporadicky vyskytnú. "Očkovanie ostáva aj pre nasledujúce obdobia prioritou nemocnice a je jediným spoľahlivým spôsobom, ako v regióne trvalo eliminovať výskyt koronavírusu," uzavrela.