Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 29. november 2023Meniny má Vratko
< sekcia Regióny

O post predsedu Košického kraja sa bude uchádzať Ivan Hriczko

Na snímke kandidát na post predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) Ivan Hriczko ohlásil svoju kandidatúru počas tlačovej konferencie Slovenskej iniciatívy menšín v Košiciach 15. júla 2022. Foto: TASR – Milan Kapusta

Hriczko pôsobil v médiách, štátnej správe, samospráve aj v treťom sektore. Ako uviedol, venoval sa otázkam chudoby, národnostných menšín a regionálnej politike.

Košice 15. júla (TASR) - Na post predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) bude v jesenných voľbách kandidovať za Slovenskú iniciatívu menšín (SIM) podnikateľ Ivan Hriczko. Kandidatúru oznámil v piatok v Košiciach.

Za najdôležitejšie oblasti svojho volebného programu označil rodinu, mladých ľudí, seniorov, ale aj prepájanie regiónov a prezentáciu KSK vo svete. Uchádzať o post predsedu KSK sa rozhodol "ako občan, ktorý nie je spokojný". "Som pripravený po pracovnej, praktickej a ľudskej stránke pomôcť Košickému kraju a jeho obyvateľom," uviedol.

KSK má podľa neho veľký potenciál na vytvorenie vhodných podmienok na podporu rodín, napríklad v podobe vytvárania dostupnejších možností na trávenie voľného času v kraji, budovania cyklotrás, oddychových zón a posilnenia športových a mimoškolských aktivít.

V súvislosti s mladými považuje za nevyhnutné mať kvalitnú infraštruktúru v kraji a zmeniť bytovú a zamestnaneckú politiku. Sústrediť sa chce tiež na udržanie mladých ľudí v regióne, prilákanie nových investorov či zlepšenie prístupu k zdravotnej starostlivosti.

Zamerať sa plánuje aj na oblasť sociálnych a opatrovateľských služieb pre seniorov. Podľa jeho slov v kraji chýba napríklad kvalitné paliatívne oddelenie . "Župa môže vytvárať ochranné pomocné programy, ktoré týmto ľuďom pomôžu," dodal.Hriczko pôsobil v médiách, štátnej správe, samospráve aj v treťom sektore. Ako uviedol, venoval sa otázkam chudoby, národnostných menšín a regionálnej politike. V kandidatúre ho podporuje aj strana Starostovia a nezávislí kandidáti.

Prvý podpredseda SIM Pavol Gombos informoval, že okrem kandidáta na post predsedu KSK v nadchádzajúcich voľbách nominujú aj poslancov za jednotlivé okresy kraja.