Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 15. júl 2024Meniny má Henrich
< sekcia Regióny

Obsadenosť lôžok pre pacientov s COVID-19 v košickej UNLP opäť stúpla

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Situácia sa podľa nemocnice vyvíja v súlade s prognózami infektológov, ktorí očakávali, že počet chorých bude narastať predovšetkým na prelome rokov a začiatkom nového roka.

Košice 29. decembra (TASR) – Desiatky pacientov s ochorením COVID-19 pribúdajú denne v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice. Momentálne sa pripravuje na ďalšiu nevyhnutnú reprofilizáciu. Z 235 lôžok, ktoré boli k dispozícii pred Vianocami, je aktuálne obsadených 84 percent. TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Monika Krišková.

„Aktuálne máme v nemocnici hospitalizovaných 195 pacientov, 11 pacienti sú v kritickom stave na umelej pľúcnej ventilácii,“ uviedol výkonný riaditeľ UNLP Košice pre vedu, výskum a vzdelávanie Peter Kizek.

Situácia sa podľa nemocnice vyvíja v súlade s prognózami infektológov, ktorí očakávali, že počet chorých bude narastať predovšetkým na prelome rokov a začiatkom nového roka. Nárast pacientov s ochorením COVID-19 zaznamenávali už počas Vianoc. „Momentálne však stúpajú počty v desiatkach pacientov za jeden deň. Kým na Vianoce bolo v UNLP Košice hospitalizovaných 143 pacientov s ochorením COVID-19, v nedeľu (27. 12.) ich bolo 152, v pondelok (28. 12.) 172 a v utorok 195,“ spresnila Krišková.

K utorku má byť v UNLP Košice zaočkovaných takmer 200 zdravotníkov. Nemocnica v krátkom čase očakáva ďalšie vakcíny, aby v očkovaní proti ochoreniu, ktoré spôsobuje nový koronavírus, mohla pokračovať aj v nasledujúcich dňoch.