Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 22. júl 2024Meniny má Magdaléna
< sekcia Regióny

Maroš z Michaloviec vyrábal drogy a jedy, navyše predával zbrane

Polícia v Humennom obvinila 25-ročného Michalovčana zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi a zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Foto: TASR - KR PZ v Prešove

Mladíka zadržali kriminalisti 14.11. popoludní pred jedným z humenských pohostinstiev.

Humenné 16. novembra (TASR) – Polícia v Humennom obvinila 25-ročného Michalovčana zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi a zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. TASR o tom dnes informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Migaľová.

Mladíka zadržali kriminalisti v pondelok (14.11.) popoludní pred jedným z humenských pohostinstiev. Pri následnej domovej prehliadke vydal polícii bielu kryštalickú látku v priehľadnom igelitovom vrecúšku a puzdro od kinofilmu s neznámym obsahom. "Podľa predbežného výsledku kriminalisticko-expertízneho skúmania išlo o metamfetamín o celkovej hmotnosti 41,09 gramou. Z uvedeného množstva by bolo možné pripraviť od 660 do 2643 obvykle jednorazových dávok drogy schopných ovplyvniť psychiku užívateľa," vysvetlila hovorkyňa.

Pri domovej prehliadke sa taktiež zistilo, že Maroš u seba v byte bez povolenia a v rozpore so zákonom o zbraniach a strelive držal, prechovával a hromadil náboje rôzneho druhu, malokalibrovku, dlhé i krátke strelné zbrane, nástražno-výbušný systém a iné komponenty zbraní, ako aj väčšie množstvo peňazí pochádzajúce pravdepodobne z predaja drog. "Prípad nedovoleného ozbrojovania bude odovzdaný vecne a miestne príslušnému útvaru Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach," vysvetlila Migaľová.

Obvineného muža umiestnili do cely policajného zaistenia a humenský vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie. Ak sa mužovi preukáže vina, hrozí mu trest odňatia slobody na tri až desať rokov.