< sekcia Regióny

Čech mal v aute igelitku s konopou, polícia ho zadržala

Na snímke zelená sušená rastlina, ktorú zadržali policajti u muža českej národnosti v Novom Meste nad Váhom, 6. októbra 2021. Foto: Facebook: Polícia SR - Trenčiansky kraj

V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov.

Nové Mesto nad Váhom 6. októbra (TASR) - Policajti z Nového Mesta nad Váhom zadržali 29-ročného muža českej národnosti, ktorý mal v osobnom motorovom vozidle zelenú sušenú rastlinu zabalenú v igelitovej taške. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

„Na základe predbežného vyjadrenia kriminalisticko-expertízneho ústavu bolo zistené, že predmetný materiál vykazoval znaky typické pre rastlinu rodu Cannabis. Z predloženého množstva by bolo možné pripraviť minimálne 1647 bežných jednotlivých dávok drogy, ktoré sú spôsobilé po aplikácii ovplyvniť psychiku užívateľa,“ uviedla Kuzmová.Krajský policajný vyšetrovateľ z Trenčína vzniesol obvinenie z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Zároveň na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov.