Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 24. jún 2024Meniny má Ján
< sekcia Regióny

Obvinili dvojicu, ktorá v napadla okoloidúceho aj pracovníka SBS

Ilustračné foto. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Dvojica mužov vo veku 35 a 38 rokov na námestí v Lučenci najskôr zaútočila na muža, ktorý bol v tom čase na prechádzke so psom.

Lučenec 6. februára (TASR) – Polícia obvinila dvojicu páchateľov, ktorí vo štvrtok (2. 2.) v podvečerných hodinách na Námestí republiky v Lučenci napadli 32-ročného muža. Dvojica zaútočila aj na pracovníka súkromnej bezpečnostnej služby (SBS) z tamojšieho obchodného centra, ktorý chcel poškodenému mužovi pomôcť. Na sociálnej sieti o prípade informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici.

Dvojica mužov vo veku 35 a 38 rokov na námestí v Lučenci najskôr zaútočila na muža, ktorý bol v tom čase na prechádzke so psom. "Jeden z obvinených mužov hodil do poškodeného plechovku od piva, po čom poškodený prešiel pred vchod obchodného centra, kde sa nachádzalo viac ľudí. Následne obidvaja obvinení išli za ním a poškodeného obaja fyzicky napadli," priblížila polícia s tým, že poškodeného opakovane udierali do oblasti hlavy a tváre.

Obvinení zaútočili aj na pracovníka SBS z obchodného centra, ktorý chcel napadnutému mužovi pomôcť. Jeden z útočníkov ho mal udrieť päsťou do tváre. "Našťastie ani jeden z poškodených mužov neutrpel zranenie, ktoré by si vyžiadalo lekárske ošetrenie," doplnila polícia.

Polícia oboch páchateľov zadržala, obvinení sú z trestného činu výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva. Ako dodala, jeden z obvinených už bol v minulosti niekoľkokrát súdne trestaný, a to prevažne za majetkovú trestnú činnosť.