Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 22. máj 2024Meniny má Júlia a Juliána
< sekcia Regióny

Mámili od ľudí peniaze cez vymyslený profil: Už obvinili štyri osoby

Policajná snímka. Foto: Facebook Polícia SR - Bratislavský kraj

Poškodení zaslali svoje intímne fotografie v domnienke, že komunikujú s dospelou ženou.

Bratislava 29. februára (TASR) - Polícia obvinila štyri osoby, ktoré na internete mámili od ľudí peniaze cez vymyslený ženský profil a viedli s nimi komunikáciu so sexuálnou tematikou. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Jana Šimunková.

Hovorkyňa uviedla, že poškodení zaslali svoje intímne fotografie v domnienke, že komunikujú s dospelou ženou. Následne po ich zaslaní im volal muž vydávajúci sa za otca maloletej dcéry. Ten im oznámil, že ich dcéra sa po prezretí fotografií psychicky zrútila a rozbila telefón.

"Z toho dôvodu ich žiadal o náhradu za rozbitý telefón v rôznych sumách s hrozbou, že ak nezaplatia, tak ich nahlásia na polícii. Poškodení z obavy oznámenia skutku na polícii zaslali stovky eur na rôzne účty," povedala hovorkyňa.

Polícia zadržala štyri osoby, ktoré obvinila z pokračovacieho zločinu vydierania v súbehu s prečinom podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva a formou účastníctva. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody až na desať rokov.