Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 4. december 2023Meniny má Barbora a Barbara
< sekcia Regióny

Obyvatelia metropoly Šariša privítajú nový rok 2013 v centre mesta

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Prešovčanov budú na námestí zabávať speváčka Michaella, skupina Call me Steve, KERE & NYTOMAS & DJ Saidorsen.

Prešov 29. decembra (TASR) – Obyvatelia i návštevníci mesta Prešov budú aj tentoraz vítať nový rok v centre mesta. Na pódiu v pešej zóne na nich čaká hudobný program i ohňostroj. Celkové náklady na oslavy sa odhadujú približne na 8000 eur.

"Súčasťou tohtoročných osláv bude vystúpenie piatich hudobných skupín a interpretov, predovšetkým z prešovského regiónu. Program sa začne o 21.30 h a skončí sa diskotékou," informovala hovorkyňa mesta Veronika Kmetóny Gazdová.

Prešovčanov budú na námestí zabávať speváčka Michaella, skupina Call me Steve, KERE & NYTOMAS & DJ Saidorsen. Necelú hodinu pred polnocou ľudí pobaví skupina Žobráci a po polnoci Zašo. Nový rok budú v metropole Šariša vítať niekoľkominútovým ohňostrojom a po ňom sa Prešovčanom prihorí primátor Pavel Hagyari.

V súvislosti so silvestrovskými a novoročnými oslavami budú v meste platiť určité dopravné obmedzenia. V čase od 21.15 h až do 1.00 h ráno bude pre dopravu úplne uzavretá Hlavná ulica od križovatky s Jarkovou ulicou po križovatku s ulicou Hurbanistov, premávka bude presmerovaná na priľahlé komunikácie. Hovorkyňa doplnila, že po náhradnej trase bude v tomto čase jazdiť aj mestská hromadná doprava, pričom trolejbusy nahradia autobusy.