< sekcia Regióny

Ocenenie Osobnosť Bratislavy 2019 získalo desať výnimočných ľudí

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann

Projekt Osobnosti Bratislavy už viac ako jedno desaťročie oceňuje významné osobnosti z kultúrno-spoločenského života, ktoré sú úzko prepojené s Bratislavou a jej životom.

Bratislava 9. decembra (TASR) - Ocenenie Osobnosť Bratislavy 2019 si v pondelok prevzalo desať výnimočných osobností, ktoré významným spôsobom prispeli ku kultúrno-spoločenskému rozvoju hlavného mesta SR. Udelili im ho čitatelia kultúrno-spoločenského mesačníka Metropola. TASR o tom za organizátorov podujatia informoval Michal Bartek.

Titul Osobnosť Bratislavy 2019 tento rok získali choreograf a režisér Ján Ďurovčík, kostýmová výtvarníčka Simona Vachálková, dlhoročný riaditeľ Konzervatória v Bratislave Peter Čerman, herečka Michaela Čobejová, choreograf Juraj Kubánka, Lívia Matulová-Osvaldová, riaditeľka Klubu Luna. Titul Osobnosť Bratislavy 2019 patrí aj prezidentovi Asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr Stanislavovi Mackovi, predsedovi plaveckého klubu Otakarovi Žilavému, lekárovi – onkológovi Jozefovi Dolinskému a gynekológovi Vladimírovi Cupaníkovi.

Počas uplynulých rokov si toto ocenenie prevzalo množstvo známych osobností ako Anton Srholec, Ladislav Chudík, Leopold Haverl, Karol Polák, Štefan Nosáľ, Karol Kállay, Marián Varga či Elvíra Chadimová. V roku 2018 čitatelia rozhodli, že Osobnosťami Bratislavy sa stali operná speváčka Edita Grúberová, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák, operný spevák Peter Dvorský, spevák Pavol Hammel, Peter Hyross, riaditeľ Múzea mesta Bratislava, režisér Tomáš Eibner, Ingrid Fašiangová, riaditeľka Divadla Nová scéna, Alena Heribanová, riaditeľka Slovenského inštitútu vo Viedni, Gabriela Belopotocká, spolumajiteľka a riaditeľka vydavateľstva Ikar, Ronald Hlavatý, všeobecný lekár pre dospelých, spisovateľ Juraj Šebo, Gabriel Minárik, slovenský odborník v oblasti biotechnológie a Tomáš Szemes, slovenský DNA špecialista a pedagóg.

Projekt Osobnosti Bratislavy už viac ako jedno desaťročie oceňuje významné osobnosti z kultúrno-spoločenského života, ktoré sú úzko prepojené s Bratislavou a jej životom.