< sekcia Regióny

KLAMALA KLIENTOV: Pracovníčka peňažného ústavu ukradla vyše 74.000 eur

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Postupne si vytipovala najmä staršie osoby, ktoré mali na účtoch úspory. Predpokladala, že starší ľudia si nebudú pravidelne kontrolovať pohyby na účte, informuje polícia.

Dunajská Streda 27. januára (TASR) - Vyšetrovateľ z Dunajskej Stredy obvinil 45-ročnú ženu zo zločinu krádeže. Pracovníčka peňažného ústavu vyberala peniaze z účtov klientov. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave na sociálnej sieti.

Ako uviedla polícia, obvinená sa ku všetkému priznala. Pracovníčka peňažného ústavu mala prehľad a prístupy na účty klientov. "Postupne si vytipovala najmä staršie osoby, ktoré mali na účtoch úspory. Predpokladala, že starší ľudia si nebudú pravidelne kontrolovať pohyby na účte. Peniaze z nich vyberala, občas na účty niečo vrátila a pritom falšovala ich podpisy," informovala polícia.

Policajti zistili, že žena mala takýmto spôsobom poškodiť deviatich klientov a dohromady si privlastniť peniaze v hodnote takmer 74.000 eur. "Časť z nich vrátila. Na prvý prípad podozrivých transakcií upozornil jeden z poškodených klientov. Obvinenej žene, ktorá je stíhaná na slobode, môže hroziť za závažnejší spôsob krádeže na chránených osobách trest odňatia slobody na tri až desať rokov," doplnila polícia.