Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 23. február 2024Meniny má Roman a Romana
< sekcia Regióny

Okružnú križovatku v Liptovskom Hrádku začnú stavať na budúci týždeň

Ilustračné foto. Foto: TASR - Michal Svítok

Výstavba novej okružnej križovatky pod Skalkou mešká oproti pôvodným plánom už niekoľko mesiacov.

Liptovský Hrádok 30. marca (TASR) - Výstavbu novej okružnej križovatky pod Skalkou v Liptovskom Hrádku spustia najbližší pondelok (3. 4.). Mesto o tom informovalo na svojom webe s tým, že predpokladaná doba výstavby je päť mesiacov.

"V pondelok ráno začnú s rozmiestňovaním dočasného dopravného značenia. Rýchlosť bude obmedzená na 30 kilometrov za hodinu. Dopoludnia začnú s frézovaním asfaltovej vrstvy, následne budú realizovať prekládky inžinierskych sietí, ktoré sú umiestnené v telese ciest," priblížilo mesto.

Výstavba novej okružnej križovatky pod Skalkou mešká oproti pôvodným plánom už niekoľko mesiacov. Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) musel hľadať nového zhotoviteľa po tom, ako musel ukončiť zmluvu s tým pôvodným. Dôvodom bola kondícia firmy aj nárast cien. Nový zhotoviteľ má križovatku postaviť takmer za pol milióna eur.

Lokalitu, kde dôjde k výstavbe, považuje vedenie mesta Liptovský Hrádok za dôležitý dopravný uzol. Stretáva sa tam päť ciest. Tri z nich sú v správe ŽSK, dve mestské. Plánovaná okružná križovatka podľa radnice pomôže významne zvýšiť bezpečnosť dopravy v meste.