Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 28. marec 2023Meniny má Soňa
< sekcia Regióny

OOCR: Podmienky na lyžovanie v Liptove sú výborné

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Erika Ďurčová

Na Liptove očakávajú, že lyžovačka v Nízkych Tatrách potrvá až do mája.

Liptovský Mikuláš 8. februára (TASR) – Podmienky na lyžovanie v Liptove sa po minulotýždňovom snežení výrazne zlepšili, potvrdila v stredu Katarína Šarafínová z liptovskej Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR). Uviedla, že výška snehovej pokrývky na lyžiarskych trasách sa pohybuje od 50 do 180 centimetrov na južnej strane Chopka. Skvalitnili sa aj podmienky na bežecké lyžovanie.

"Jarné prázdniny na Slovensku začínajú už čoskoro a stav na lyžiarskych svahoch na Liptove je výborný. Minulotýždňová kalamita na severe Slovenska vytrápila najmä cestárov, ale pre milovníkov zimných športov je prísľubom najlepšej lyžovačky tejto zimnej sezóny," zhodnotila Šarafínová.

Na Liptove očakávajú, že lyžovačka v Nízkych Tatrách potrvá až do mája. "Jazdu vo voľnom teréne síce momentálne Horská záchranná služba neodporúča, ale počasie praje aj bežkárom," podotkla Šarafínová. Podľa jej slov sa podarilo upraviť väčšinu zo 70 kilometrov oficiálnych bežeckých trás na Liptove. Doplnila, že najlepšie podmienky hlási Liptovská Kokava, Závažná Poruba, Jasná a Liptovský Mikuláš.