Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 4. august 2026Meniny má Dominika
< sekcia Regióny

Opravy v žilinských školách a škôlkach dosiahnu 730.000 eur

Na snímke interiér novej materskej škôlky. Foto: TASR - Adriána Hudecová

Medzi najväčšie tohtoročné investície patrí rozsiahla rekonštrukcia strechy na ZŠ s MŠ Do Stošky v hodnote 110.000 eur, ktorú sa už podarilo zrealizovať.

Žilina 4. augusta (TASR) - Letné prázdninové obdobie využíva žilinská radnica na realizáciu investičných projektov zameraných na zlepšenie technického zázemia materských škôl (MŠ) a základných škôl (ZŠ). Ako informovala hovorkyňa mesta Zuzana Ondrášová, viac ako polstovka opráv a modernizácií bude stáť približne 730.000 eur.

„Práce prebiehajú alebo sú naplánované vo všetkých častiach mesta a pokrývajú široké spektrum opráv - od rekonštrukcií striech, sociálnych zariadení, podláh a elektroinštalácií až po obnovu športovísk, školských dvorov, odborných učební či technického vybavenia budov,“ priblížila Ondrášová.

Medzi najväčšie tohtoročné investície patrí rozsiahla rekonštrukcia strechy na ZŠ s MŠ Do Stošky v hodnote 110.000 eur, ktorú sa už podarilo zrealizovať. Pre MŠ Petzvalova je vyčlenených 66.000 eur na kompletnú výmenu PVC podláh. Na ZŠ Slovenských dobrovoľníkov sa bude modernizovať elektroinštalácia za 36.000 eur.

MŠ Gemerská čaká kompletná rekonštrukcia dvoch sociálnych zariadení za 30.000 eur a za rovnakú sumu budú na ZŠ Martinská opravené dva kabinety. Významnou obnovou prechádza aj ZŠ Karpatská, kde sa obnoví hlavný vstup, vestibul, športoviská, výmenníková stanica či sociálne zariadenia.

Okrem bežných letných opráv rozbehla Žilina aj rozsiahle projekty spolufinancované z európskych zdrojov. „Na ZŠ Jarná sa od novembra minulého roka realizuje investícia za takmer 1,2 milióna eur, vďaka ktorej žiaci získajú kompletne nový vonkajší športový areál, ekoučebňu a čiastočne debarierizovaný priestor. S podobným rozsahom prác za približne 784.000 eur sa od októbra minulého roka pracuje aj na ZŠ V. Javorku, kde tiež pribudnú moderné športoviská, zelená ekoučebňa a bezbariérové prvky,“ dodala Ondrášová.