< sekcia Regióny

Oravská knižnica ponúka čitateľom novinku, digitálny preukaz

Ilustračná snímka. Foto: TASR Erika Ďurčová

Digitálna karta v sebe podľa koordinátorky knižnice nesie množstvo výhod.

Dolný Kubín 11. októbra (TASR) - Oravská knižnica Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne si pre členov pripravila novinku v podobe digitálneho čitateľského preukazu. Ide o moderné smart riešenie knižných preukazov. Návštevník tak bude mať všetky informácie o svojich knihách priamo v mobilnom zariadení. TASR o tom informovala koordinátorka služieb a kultúrno-výchovnej činnosti Oravskej knižnice Mária Babík Ferancová.

"Oravská knižnica sa rozhodla vstúpiť do 21. storočia a posunúť kvalitu služieb pre čitateľov na vyššiu úroveň. Možnosť on-line komunikácie sa aj v dnešnej pandemickej dobe ukazuje ako nevyhnutný krok pre fungovanie knižníc do budúcna," povedal riaditeľ knižnice Roman Večerek.

Ako dodala Babík Ferancová, digitálna karta v sebe nesie množstvo výhod. Ide napríklad o automatické upomienky alebo možnosť posielať čitateľom rôzne notifikácie. "Napríklad rezervácie kníh, návrh kníh na vypožičanie a podobne. Rovnako si čitatelia budú môcť v pohodlí svojho domova zaplatiť členské, upomienky či darčekový poukaz pre svojich blízkych priamo z karty. Uvidia tiež aktuálne výpožičky a ich stav," vysvetlila.

Projekt digitálneho čitateľského preukazu je podľa Babík Ferancovej zatiaľ len v začiatkoch, už teraz však o kartu prejavili záujem aj ostatné knižnice v Žilinskom kraji.