Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 23. september 2023Meniny má Zdenka
< sekcia Regióny

Orez stromov v sobotu dopoludnia ovplyvní košickú MHD

Ilustračná snímka. Foto: TASR František Iván

Električková doprava bude vylúčená v úseku Amfiteáter – Radnica Starého mesta a na ulici Boženy Němcovej (Botanická záhrada).

Košice 24. marca (TASR) - Orez stromov na ulici Československej armády v sobotu (25. 3.) dopoludnia ovplyvní košickú mestskú hromadnú dopravu (MHD). Približne od 8.30 do 12.00 h dôjde k výluke koľajovej dopravy. Električková doprava bude vylúčená v úseku Amfiteáter – Radnica Starého mesta a na ulici Boženy Němcovej (Botanická záhrada). TASR o tom informovala hovorkyňa Dopravného podniku mesta Košice Vladimíra Bujňáková.

K orezom pristúpia na ulici Československej armády pred zastávkou Radnica Starého mesta v smere na Námestie Maratónu mieru. Vplyvom uvedených prác budú električkové linky premávať odklonom. "Linky 4 a 7 budú premávať zo zastávky Radnica Starého mesta odklonom na/zo zastávky Námestie Maratónu mieru. Linky 6 a 9 budú premávať len po/od zastávky Amfiteáter," spresnila.

Pre cestujúcich bude k dispozícii náhradná autobusová doprava, a to na trase Botanická záhrada (autobusová zastávka) - Technická univerzita (električková zastávka) - Zimná (električková zastávka) - Radnica Starého mesta (električková zastávka), a späť. Od Amfiteátra, zo stanovišťa bývalej linky 13, bude MHD premávať na električkovú zastávku Radnica Starého mesta a na Námestie Maratónu mieru – na koniec Hlavnej ulice, a späť.