Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 23. február 2024Meniny má Roman a Romana
< sekcia Regióny

V SENICI SA ZRÚTILO LIETADLO: Nehoda si vyžiadala dve obete

Ilustračná snímka. Foto: TASR Radovan Stoklasa

Na mieste sa podľa slov trnavskej krajskej policajnej hovorkyne momentálne vykonávajú prvotné previerky.

Bratislava 1. októbra (TASR) - V senickej mestskej časti Čáčov spadlo v nedeľu podvečer malé lietadlo. Nehoda si vyžiadala dve obete. TASR to potvrdil hlavný operátor Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) Viliam Sládek.

Trnavská krajská policajná hovorkyňa Zlatica Antalová ozrejmila, že polícia dostala informáciu o páde ultra ľahkého lietadla na pole. Na mieste sa podľa jej slov momentálne vykonávajú prvotné previerky.Výberová chronológia leteckých havárií na území SR od roku 2018


2018
7. júla - Pri Prešove v katastri mesta Veľký Šariš, časť Kanaš havaroval malý vrtuľník. Nehoda si vyžiadala jednu obeť.

2021
27. augusta - V katastri obce Mokrý Háj v okrese Skalica sa zrútilo malé štvormiestne lietadlo. V čase nehody sa v lietadle nachádzali tri osoby, ktoré zasahujúci hasiči našli bez známok života.

2022
26. apríla - Život oboch pilotov si vyžiadala zrážka dvoch vetroňov nad vrchom Končiar v katastri obce Trebostovo v okrese Martin.

12. júna – Pád malého lietadla v okrese Nové Zámky v lokalite Nový Gúg si vyžiadal jednu obeť. Druhá osoba bola v kritickom stave.

7. júla - Malé motorové lietadlo spadlo medzi Cigľom a Lehotou pod Vtáčnikom, okres Prievidza. Podľa polície pilot nebol v ohrození života

6. septembra - Malé lietadlo spadlo v katastri Petrovíc v okrese Bytča. Pri páde sa zranili dvaja muži.

2023
22. februára - Pri obci Trenčianske Stankovce v okrese Trenčín havarovalo motorové lietadlo, nehodu neprežili štyria ľudia.

18. mája - Malé lietadlo zmizlo z radarov na Orave. Trosky lietadla sa našli na druhý deň v katastri obce Novoť v okrese Námestovo. Pilot nehodu neprežil.

4. júna - Pri Dolnom Hričove spadlo malé lietadlo. Pilot zahynul.

29. augusta - Pri páde malého športového lietadla pri obci Podhorany v okrese Nitra zomreli dvaja ľudia.