< sekcia Regióny

Pellegrini oceňuje prístup primátorov k situácii v Banskej Bystrici

Na snímke premiér SR Peter Pellegrini. Foto: TASR - Martin Baumann

Pellegrini oceňuje aj prístup zástupcov dopravnej spoločnosti, ktorí celý víkend pracujú na tom, aby v pondelok autobusy premávali.

Bratislava 26. januára (TASR) – Predseda vlády SR Peter Pellegrini oceňuje konštruktívny prístup primátorov a starostov z Banskobystrického samosprávneho kraja, ktorí pracujú na tom, aby obnovili prímestskú dopravu v kraji. TASR o tom informovali z tlačového a informačného odboru Úradu vlády SR.

Pellegrini oceňuje aj prístup zástupcov dopravnej spoločnosti, ktorí celý víkend pracujú na tom, aby v pondelok autobusy premávali. "Uprednostnili praktické riešenia pred politikárčením. Predseda vlády verí, že konečne takto začnú k riešeniu situácie pristupovať aj predstavitelia BBSK," uviedol tlačový odbor.

Autobusy prímestskej dopravy, ktoré si od SAD Zvolen objednáva BBSK, nejazdia od soboty rána. SAD Zvolen ich prestala zabezpečovať po tom, ako samosprávny kraj podal na súde námietku proti tzv. Kotlebovým dodatkom, ktorými kraj predĺžil dopravcovi pôvodnú zmluvu o päť rokov, pričom súd v decembri určil, že bola uzatvorená v rozpore so zákonom. V hre sú však aj zálohové platby za prepravu, o ktorých kraj tvrdí, že nezodpovedajú reálnym nákladom.

Predseda BBSK Ján Lunter preto vyzval v sobotu premiéra, aby sa osobne zúčastnil na rokovaniach, ktoré by viedli k vyriešeniu situácie.