Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 27. február 2024Meniny má Alexander
< sekcia Regióny

PACIENT SA ZMOCNIL SANITKY: Pri prevoze unikal so zapnutými majákmi

Snímka z miesta činu. Foto: Facebook Polície SR - Banskobystrický kraj

K udalosti malo podľa polície dôjsť v popoludňajších hodinách pri prevoze z psychiatrickej kliniky po tom, ako sa pacient začal v sanitke správať agresívne.

Banská Bystrica 26. augusta (TASR) - V Banskej Bystrici sa v sobotu psychiatrický pacient zmocnil vozidla rýchlej zdravotnej pomoci a so zapnutými majákmi unikal po rýchlostnej ceste. Policajtom sa ho podarilo zadržať v susednom okrese. Na sociálnej sieti o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici.

K udalosti malo podľa polície dôjsť v popoludňajších hodinách pri prevoze z psychiatrickej kliniky po tom, ako sa pacient začal v sanitke správať agresívne. "Dostal sa z bezpečnostných popruhov a ohrozoval zdravotníčku. Tá v obave o svoje zdravie požiadala vodiča, aby zastavil," priblížila polícia s tým, že zdravotníčka i vodič vozidlo následne opustili.

Situáciu využil pacient, ktorý si sadol na miesto vodiča a s otvorenými dverami a zapnutými majákmi unikal po rýchlostnej ceste smerom na Zvolen. Zadržať sa ho podarilo policajtom zo Sliača.

"Na zjazde ho už čakala policajná hliadka, ktorej sa vozidlo podarilo zastaviť a samozvaného agresívneho vodiča záchranky spacifikovala, čím definitívne ukončila jeho jazdu," dodala polícia s tým, že vyšetrovateľ v súvislosti s prípadom začal trestné stíhanie pre neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla.