Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 10. december 2023Meniny má Radúz
< sekcia Regióny

MHD bude v Prešove počas návštevy pápeža premávať v špeciálnom režime

Na snímke pápež František. Foto: TASR/AP

Pápež František počas svojej návštevy Slovenska navštívi Bratislavu, Košice, Prešov a Šaštín.

Prešov 8. septembra (TASR) – Prešovská MHD bude počas návštevy pápeža Františka v utorok premávať v špeciálnom režime. Pre niektoré linky budú platiť organizačné zmeny už o deň skôr. TASR o tom informoval hovorca mesta Vladimír Tomek.

„Uzávierky ciest sa dotknú aj organizácie liniek mestskej hromadnej dopravy. Prvé dopravné obmedzenia súvisiace s návštevou Svätého Otca v meste Prešov vstúpia do platnosti už v pondelok (13. 9.). Zmena premávky sa v tento deň dotkne siedmich liniek," povedal Tomek. Viaceré linky budú mať skrátenú trasu, alebo pôjdu obchádzkovou trasou. Niektoré zastávky nebudú obsluhované.

„V deň návštevy pápeža bude v platnosti mimoriadny cestovný poriadok pre linky č. 1, 5, 7, 8, 24, 34, 34A a 38. V tento deň nebudú premávať školské spoje A, E, H, J a P. Zmena premávky sa v tento deň dotkne desiatich liniek," priblížil Tomek.

V utorok bude preprava v celej sieti prešovskej MHD bezplatná, platí to pre prvé aj druhé tarifné pásmo. Podrobné informácie o režime fungovania MHD sú zverejnené na webstránke mesta www.presov.sk.

Pápež František počas svojej návštevy Slovenska navštívi Bratislavu, Košice, Prešov a Šaštín.