Quantcast
< sekcia Regióny

Partizánske chce zabezpečiť obnovu námestia a parku

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Na obnovu námestia a parku vyčlenila samospráva v tohtoročnom rozpočte mesta sumu 1,8 milióna eur.

Partizánske 21. júna (TASR) - Samospráva Partizánskeho plánuje zabezpečiť obnovu Námestia SNP a Parku J. A. Baťu. Investíciu odhadla na viac ako 1,2 milióna eur a nadväzuje na zbúranie výškovej budovy a architektonickú súťaž.

"Investícia počíta s rekonštrukciou komunikácie a chodníkov lemujúcich Park J. A. Baťu v severnej časti - na Jesenského ulici, severnej vetvy Námestia SNP a Nábrežnej ulice," konkretizovala radnica v oznámení, ktoré zverejnila vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Po zrekonštruovaní komunikácií a chodníkov sa podľa nej zvýši bezpečnosť, plynulosť i komfort pre všetkých účastníkov cestnej premávky v území.

"Ide o dĺžku približne jeden kilometer s tým, že ideme aj do konštrukčných vrstiev vozovky, podložia a rekonštrukcia sa dotkne aj chodníkov. Čaká nás aj cyklochodník v tejto časti mesta v dĺžke jeden kilometer a ďalšie úpravy parku," konkretizoval pred časom primátor Jozef Božik. Projekt počíta i s odvodnením jednotlivých komunikácií a chodníkov a výmenou osvetlenia v priestore komunikácie okolo parku.

Náklady na rekonštrukciu radnica odhadla na 1.271.284,34 eura bez dane z pridanej hodnoty (DPH), ako kritérium na výber víťaza verejnej súťaže určila najnižšiu ponúknutú cenu.

Na obnovu námestia a parku vyčlenila samospráva v tohtoročnom rozpočte mesta sumu 1,8 milióna eur.