Quantcast
< sekcia Regióny

Partizánske pre hrozbu šírenia nového koronavírusu zatvorilo ihriská

Ilustračná fotografia Foto: TASR - Alexandra Moštková

Krízový štáb zároveň zakázal vstup na všetky detské ihriská s tým, že kontrolu nad dodržiavaním nariadenia bude vykonávať mestská polícia.

Partizánske 15. marca (TASR) - Partizánske zakázalo v súvislosti s hrozbou šírenia nového koronavírusu vstup ľudí na všetky detské ihriská v meste. Zároveň krízový štáb mesta rozhodol o rozšírení nestránkových dní na mestskom úrade a na dva týždne ruší všetky civilné sobáše. Opatrenia prijala i partizánska nemocnica, ktorá má k dispozícii päť pľúcnych ventilácií. Informoval o tom primátor Jozef Božik.

Nestránkové dni mestského úradu rozširuje mesto od pondelka 16. marca na utorky a štvrtky. Počas týchto dní uzatvorí priestory úradu, ako i Správy majetku mesta Partizánske. V ostatné dni bude úrad aj správa majetku mesta fungovať v obmedzenom režime.

Krízový štáb zároveň zakázal vstup na všetky detské ihriská s tým, že kontrolu nad dodržiavaním nariadenia bude vykonávať mestská polícia. Od pondelka zároveň ruší všetky civilné sobáše na území mesta na 14 dní. Pohreby sa môžu najbližších 14 dní vykonávať iba v kruhu najbližšej rodiny do počtu maximálne 30 osôb. Nezisková organizácia Domov nebude poskytovať najbližšie dva týždne obedy pre externých stravníkov.

Opatrenia prijala i partizánska nemocnica. "Od pondelka zriaďuje samostatnú ambulanciu pre COVID-19 so samostatným vchodom. Zároveň má k dispozícii päť pľúcnych ventilácií, ktoré sú životne dôležité pri pľúcnom zlyhávaní spôsobenom vírusom," dodal Božik.