Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 23. február 2024Meniny má Roman a Romana
< sekcia Regióny

Pavel Hagyari bude kandidovať na post primátora Prešova

Na snímke nezávislý kandidát na primátora mesta Prešov Pavel Hagyari pózuje po tlačovej besede, na ktorej oznámil svoju kandidatúru v tohtoročných komunálnych voľbách v Prešove 15. júla 2022. Foto: TASR - Veronika Mihaliková

Medzi priority, na ktoré sa chce Hagyari zamerať, patrí poriadok v meste, cesty a chodníky, ako aj naštartovanie kultúry a korektný vzťah k všetkým športom, ktoré sú v Prešove.

Prešov 15. júla (TASR) - V jesenných komunálnych voľbách sa bude o post primátora mesta Prešov ako nezávislý kandidát uchádzať niekdajší primátor a súčasný poslanec Prešovského samosprávneho kraja Pavel Hagyari. Oznámil to v piatok v Prešove.

"Nie som spokojný ani moji priatelia a mnoho občanov s tým, ako funguje Prešov. Chceme do Prešova vrátiť život, dynamiku, komunikáciu na dennodennej báze. To, čo tu chýba, možno nie je bezplatná MHD, ale každodenná komunikácia s ľuďmi a reakcia na problémy, ktoré existujú. Chceme z Prešova urobiť dobré miesto pre život, ktoré bude mať európske štandardy," zdôvodnil svoju kandidatúru Hagyari.

Medzi priority, na ktoré sa chce zamerať, patrí poriadok v meste, cesty a chodníky, ako aj naštartovanie kultúry a korektný vzťah k všetkým športom, ktoré sú v Prešove.

"Ľudia sa sťažujú, že im chýba život v meste, život na sídliskách, že mesto s nimi nekomunikuje. De facto ide o dennodenný výkon samosprávy. Samozrejme, chceme využiť aj európske fondy, fond obnovy, avšak zatiaľ je to iba holub na streche," priblížil Hagyari, ktorý bol v rokoch 2006 až 2014 primátorom Prešova.

"Trošku závidíme Košiciam alebo Košickému kraju Volvo, to znamená, urobíme všetko pre to, aby ďalší veľký investor bol v Prešove, prípadne vo veľmi blízkom okolí, čo by prilákalo mnohých ľudí znova tu bývať, prípadne, aby sa vrátili do mesta. Rovnako uvažujeme o nových obytných zónach a poskytnúť výhody pre Prešovčanov," dodal Hagyari.