Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 24. júl 2024Meniny má Vladimír
< sekcia Regióny

Penta kúpila pozemky na južnom brehu Dunaja, chystá nový projekt

Ilustračná snímka. Foto: TASR Ján Krošlák

Na pozemkoch plánuje developer vybudovať projekt, ktorý má byť kombináciou bývania a kancelárií. Počíta tiež s vybudovaním kompletnej občianskej vybavenosti v danej lokalite.

Bratislava 31. marca (TASR) - Developer Penta Real Estate kúpil v Bratislave pozemky na južnom brehu Dunaja. Predávajúcim bol developer HB Reavis. Súčasťou obchodu sú pozemky v lokalite medzi Starým mostom, Mostom Apollo a Prístavným mostom. Obe strany sa dohodli na nezverejnení sumy transakcie. TASR o tom informovala Lenka Vargová z Penta Investments.

"Územie vnímame ako veľmi dôležité pre rozvoj hlavného mesta s ambíciou vytvoriť protipól k biznisovému centru a vznikajúcemu downtownu na druhom brehu Dunaja," povedal výkonný riaditeľ Penta Real Estate Slovensko Juraj Nevolník.

Kúpené pozemky o celkovej výmere 85.000 štvorcových metrov sú určené pre budúcu výstavbu. Na pozemkoch plánuje developer vybudovať projekt, ktorý má byť kombináciou bývania a kancelárií. Počíta tiež s vybudovaním kompletnej občianskej vybavenosti v danej lokalite. Projekt je momentálne v procese prípravy s predpokladaným začiatkom stavebných prác v horizonte troch rokov.