Quantcast
< sekcia Regióny

Petíciu za zastavovanie IC vlakov v Trenčíne podpísalo vyše 4000 ľudí

Foto: Ilustračné foto: TASR/Pavel Neubauer

Petičná akcia odštartovala 14. októbra, trvala do 11. novembra a na 317 hárkoch ju podporilo svojím podpisom 4043 obyvateľov.

Trenčín 20. novembra (TASR) – Petíciu za zastavovanie IC vlakov v Trenčíne podpísalo za necelý mesiac viac ako 4000 Trenčanov a obyvateľov okolitých miest a obcí. Trenčiansky primátor Richard Rybníček ju doručí v pondelok 21. novembra na Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Petíciu inicioval Rybníček ako reakciu na informácie, že hoci sa od 11. decembra na Slovensku obnovia IC vlaky, Železničná spoločnosť Slovensko nepočíta so zastávkou v Trenčíne. Mesto žiada, aby bola zohľadnená vôľa občanov podporená petíciou a aby umožnili obyvateľom krajského mesta a okolia využívať IC vlaky.

"Ak to vnímame ako službu verejnosti, tak som presvedčený o tom, že takýto vlak má zastavovať v krajskom meste, kde sa momentálne buduje železnica za 240 miliónov eur. Vzdialenosti sú dostatočne veľké na to, aby tu IC vlak na chvíľu zastavil," skonštatoval trenčiansky primátor.

Petičná akcia odštartovala 14. októbra, trvala do 11. novembra a na 317 hárkoch ju podporilo svojím podpisom 4043 obyvateľov.