Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 22. september 2023Meniny má Móric
< sekcia Regióny

Po požiari v B. Štiavnici začali prekrývať poškodené objekty fóliami

Na snímke z dronu poškodené budovy v centre po požiari v Banskej Štiavnici, 21. marca 2023. Foto: TASR - Michal Svítok

Chcú tak zabránili ešte väčšej devastácii, ktorá môže nastať vplyvom počasia, najmä dažďa.

Banská Štiavnica 22. marca (TASR) – V požiarom postihnutej Banskej Štiavnici začali v stredu (22. 3.) prekrývať niektoré poškodené budovy fóliami, aby tak zabránili ešte väčšej devastácii, ktorá môže nastať vplyvom počasia, najmä dažďa.

"Práce sú v gescii Ministerstva životného prostredia SR a Slovenského banského múzea (SBM). Príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) sú súčinní v rámci poskytnutia výškovej techniky na sprístupnenie prác v danom objekte," uviedla pre TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici Júlia Zeleňáková.

Čas ukončenia prác sa zatiaľ nedá určiť. "Na mieste aktuálne realizujú výpomoc dvaja príslušníci z Okresného riaditeľstva HaZZ vo Zvolene s jedným kusom výškovej techniky," spresnila hovorkyňa.

Takúto technickú pomoc a podporu poskytuje HaZZ aj v iných prípadoch, keď je znemožnený prístup, alebo sú vyčerpané iné možnosti a zdroje technického zabezpečenia.

Požiar v historickom centre Banskej Štiavnice vypukol v sobotu (18. 3.) dopoludnia v jednej z historických budov, postupne sa rozšíril a poškodil sedem objektov. Na mieste udalosti zasahovali desiatky profesionálnych i dobrovoľných hasičov, vojaci i dobrovoľníci. Polícia v súvislosti s požiarom začala trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia.