Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 28. september 2023Meniny má Václav
< sekcia Regióny

Po výbuchu plynu v Bielom Kostole našli rodiny útočisko u príbuzných

Na snímke bytovka, v ktorej došlo v sobotu večer k výbuchu plynu v obci Biely Kostol, okres Trnava v nedeľu 14. mája 2023. Foto: TASR Lukáš Grinaj

K výbuchu plynu došlo v jednom z bytov v dvojposchodovej bytovke na Potočnej ulici v sobotu krátko po 20.00 h. O život prišiel majiteľ bytu, v ktorom výbuch nastal.

Biely Kostol 14. mája (TASR) – Po výbuchu plynu v jednej z bytoviek v obci Biely Kostol v okrese Trnava v sobotu (13.5.) večer prišlo o strechu nad hlavou šesť rodín. Dočasné útočisko našli u príbuzných a známych, do svojich bytov sa naďalej vrátiť nemôžu. "V pondelok (15.5.) čakáme statika, ktorý posúdi stav poškodenej bytovky, a pracovníka poisťovne," uviedla starostka Bieleho Kostola Iveta Paulová.

Podľa slov starostky obec nemá k dispozícii nájomné byty ani ďalšie priestory, ktoré by mohla ponúknuť na dočasné bývanie pre poškodené rodiny. "Našťastie všetci majú v okolí blízku rodinu, kde sa môžu dočasne ubytovať," povedala starostka. Obec podľa jej slov založí transparentný účet, na ktorý môžu prispieť ľudia, ktorí chcú pomôcť poškodeným rodinám. "Ide o mladé rodiny s malými deťmi. Nielen naši občania, aj okolité obce ponúkajú pomoc," skonštatovala Paulová.

K výbuchu plynu došlo v jednom z bytov v dvojposchodovej bytovke na Potočnej ulici v sobotu krátko po 20.00 h. O život prišiel majiteľ bytu, v ktorom výbuch nastal. Ďalšie dve osoby skončili v trnavskej nemocnici. Výbuch poškodil fasádu domu aj strechu bytovky. Okolnosti a príčiny udalosti prešetruje polícia, únik plynu však plynári vylúčili.