< sekcia Regióny

Po zrážke s autom v Bánovciach nad Bebravou utrpel cyklista zranenia

Zrážka cyklistu a osobného auta, ku ktorej došlo v Bánovciach nad Bebravou v pondelok 30. novembra 2020. Päťdesiatdeväťročný cyklista utrpel ľahké zranenia. Foto: TASR - KR PZ v Trenčíne

Cyklista po zrážke utrpel ľahké zranenia, požitie alkoholických nápojov polícia nezistila, celkovú škodu vyčíslili približne na 400 eur.

Bánovce nad Bebravou 1. decembra (TASR) - Ľahké zranenia utrpel v pondelok (30. 11.) popoludní po zrážke s osobným autom v Bánovciach nad Bebravou 59-ročný cyklista. Okolnosti dopravnej nehody polícia vyšetruje, informoval v utorok TASR trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

"Dvadsaťšesťročná vodička mala jazdiť na vozidle Škoda po Sládkovičovej ulici v smere jazdy do centra mesta, keď v križovatke s Ulicou 5. apríla nedala prednosť v jazde cyklistovi. Následne malo dôjsť k vzájomnej zrážke a pádu cyklistu na cestu," opísal Kudlička.

Cyklista po zrážke utrpel ľahké zranenia, požitie alkoholických nápojov polícia nezistila, celkovú škodu vyčíslili približne na 400 eur.

Polícia v tejto súvislosti pripomína, že cyklisti sú veľmi zraniteľná skupina účastníkov cestnej premávky. "Vyzývame všetkých vodičov, ale aj cyklistov, aby sa správali ohľaduplne, aby sa vzájomne rešpektovali a mysleli na všetko, čo sa môže stať skôr, ako sa k sebe priblížia. Počas jazdy na bicykli si chráňte hlavu riadne upevnenou ochrannou prilbou," dodal Kudlička.