< sekcia Regióny

Počas víkendu sa bude dať v Michalovciach otestovať na 13 miestach

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Posledný odber bude vykonaný o 17.30 h.

Michalovce 20. januára (TASR) – Spomedzi piatich miest, kde sa môžu aktuálne obyvatelia mesta Michalovce bezplatne otestovať na ochorenie COVID-19, budú počas nadchádzajúceho víkendu 23. a 24. januára v prevádzke dve, na Námestí osloboditeľov 70 a na Staničnej 3. S cieľom umožniť Michalovčanom otestovať sa v rámci skríningového plošného testovania rýchlo a v blízkosti svojho bydliska zriadi samospráva na území mesta ďalších 11 odberových miest. TASR o tom informovala referentka odboru komunikácie, marketingu a kultúry mestského úradu Marcela Andréová.

Ako uviedla, odberové miesta sa budú nachádzať na všetkých ôsmich mestských základných školách (ZŠ), III. ZŠ bude mať zároveň aj alokované pracovisko na Mlynskej 1. Ďalšími dvoma odberovými miestami sú priestory spoločností Služby mesta Michalovce na Partizánskej 23 a technické a záhradnícke služby na Partizánskej 55.

Andréová pripomenula, že na otestovanie u súkromného poskytovateľa Michaella na Námestí osloboditeľov 70 je potrebné sa vopred objednať prostredníctvom registračného systému. "Odberové miesta budú otvorené v sobotu a nedeľu v čase od 8.00 do 18.00 h s tým, že posledný odber bude vykonaný o 17.30 h," doplnila.