Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 3. marec 2024Meniny má Bohumil, Bohumila
< sekcia Regióny

Počet nakazených novým koronavírusom v nemocnici v košickej Šaci stúpa

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Nárast počtu pozitívnych prípadov zaznamenáva toto zdravotnícke zariadenie aj u personálu.

Košice 8. februára (TASR) - Počet pacientov s ochorením COVID-19 v nemocnici v košickej Šaci stúpa. Za uplynulý týždeň sa množstvo hospitalizovaných zdvojnásobilo. Vzrástol tiež počet absentujúcich zamestnancov. TASR o tom informovala Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú táto nemocnica patrí.

"Aktuálne poskytujeme zdravotnú starostlivosť 24 pacientom pozitívnym na COVID-19. Traja sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu (UPV), 21 je hospitalizovaných na bežnom lôžku, pričom jeden z nich vyžaduje high-flow. Všetci traja pacienti na UPV sú nezaočkovaní, zo zvyšného počtu hospitalizovaných je zaočkovaných iba päť," uviedol riaditeľ nemocnice Pavol Rusnák.

Nárast počtu pozitívnych prípadov zaznamenáva toto zdravotnícke zariadenie aj u personálu. K utorku eviduje 59 zamestnancov s potvrdeným ochorením COVID-19 a 13 sú v karanténe.

Nemocnica vzhľadom na epidemickú situáciu žiada pacientov, návštevníkov a sprevádzajúce osoby vstupujúce do jej objektov, aby sa riadili platnými nariadeniami. Bližšie informácie sú zverejnené na webovej stránke nemocnice.