< sekcia Regióny

Pochod Hrdí na rodinu má pripomenúť dôležitosť otca a mamy pre dieťa

Účastníci pochodu Hrdí na rodinu v Bratislave, archívna snímka. Foto: Teraz.sk/Hrdí na Rodinu

Súčasťou podujatia by podľa organizátorov nemali byť žiadne transparenty, pre účastníkov sú pripravené červené tričká symbolizujúce, že rodina je miestom lásky.

Bratislava 17. júla (TASR) – Pochod Hrdí na rodinu má poukázať na dôležitosť rodiny a nezastupiteľnú úlohu otca a mamy pre každé dieťa. Na stredajšom brífingu v Bratislave to povedali organizátori pochodu Marek Nikolov a Anton Chromík z občianskej iniciatívy Hrdí na rodinu.

Ôsmy ročník pochodu Hrdí na rodinu sa začne v sobotu (20. 7.) popoludní na Rudnayovom námestí v hlavnom meste. „Nechceme šíriť nenávisť, ale ukázať láskavú pravdu o tom, že deti potrebujú otca a mamu,“ hovorí Chromík. Otec a mama podľa neho majú v rodine nezastupiteľnú úlohu a každé dieťa po nich túži.

„Nechceme sa vymedzovať voči iným pohľadom, ale máme žehnajúci postoj a prajné srdce aj voči ľuďom, ktorí sa na rodinu a jej význam pozerajú inak,“ povedal Nikolov. Podľa organizátorov pochodu je dôležité viesť dialóg. Zdôrazňujú fakt, že pochod je apolitický a nechcú komentovať vyjadrenia politikov k nemu či fakt, že niektorí sa na ňom plánujú zúčastniť.

Súčasťou podujatia by podľa organizátorov nemali byť žiadne transparenty, pre účastníkov sú pripravené červené tričká symbolizujúce, že rodina je miestom lásky.

Fakt, že v ten istý deň sa v Bratislave koná Dúhový pride, ktorého hlavným cieľom je upozorniť, že všetci ľudia sú si rovní bez ohľadu na ich sexuálnu orientáciu alebo rodovú identitu, organizátori nekomentovali. Tvrdia, že nechcú ľudí rozdeľovať, ale spájať za spoločné dobro rodiny.