Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 4. december 2023Meniny má Barbora a Barbara
< sekcia Regióny

Podozrivého muža z vraždy exmanželky v Dojči našli mŕtveho

Ilustračné foto. Foto: TASR - Jakub Kotian

Policajti kriminálnej polície naďalej vyhodnocujú a analyzujú všetky informácie súvisiace s vraždou, zisťujú motív konania osoby, ako aj ďalšie okolnosti, ktoré s prípadom súvisia.

Dojč 3. októbra (TASR) - Ako obzvlášť závažný zločin vraždy rieši polícia pondelkový (2. 10.) prípad v obci Dojč v okrese Senica, kde 40-ročnú ženu našiel bez známok života v domácnosti jej 18-ročný syn. Polícia pátrala po podozrivom 70-ročnom exmanželovi obete, toho po pátracej akcii v okolí obce našli krátko pred polnocou bez známok života. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová.

"Polícia pracovala aj s informáciou, že muž môže byť ozbrojený. Na vypátranie osoby sme nasadili viacero policajných hliadok, ktoré osobu hľadali do neskorej noci aj za pomoci dronu s termovíziou," uviedla. Podozrivý bol v minulosti držiteľom zbrojného preukazu a v legálnej držbe mal aj strelnú zbraň. V roku 2017 mu skončila platnosť zbrojného preukazu, a preto zbraň zákonným spôsobom odovzdal do úschovy policajného zboru. Zbraň, ktorú pravdepodobne použil pri útoku, ako doplnila hovorkyňa, bola v jeho nelegálnej držbe. V súvislosti s rodinou polícia za posledné obdobie neeviduje žiadne podnety, ktoré by nasvedčovali domácemu násiliu.

"Policajti kriminálnej polície naďalej vyhodnocujú a analyzujú všetky informácie súvisiace s vraždou, zisťujú motív konania osoby, ako aj ďalšie okolnosti, ktoré s prípadom súvisia," dodala hovorkyňa.