Quantcast
< sekcia Regióny

Podtatranské múzeum chystá počas školského roka vzdelávacie programy

Na archívnej snímke budova Podtatranského múzea v Poprade. Foto: TASR - Milan Kapusta

Vzdelávací program pre školské kolektívy obsahuje prednášky, exkurzie či environmentálny program, jeho garantmi sú odborní pracovníci a kurátori Podtatranského múzea.

Poprad 23. septembra (TASR) - Podtatranské múzeum v Poprade okrem svojich expozícií a výstav ponúka návštevníkom aj vzdelávacie programy, ktoré vhodne dopĺňajú učivo základných či stredných škôl. "Pre žiakov môže byť toto neformálne vzdelávanie pridanou hodnotou. Prijímanie nových vedomostí v inom ako školskom prostredí je pre nich prínosom, pôsobí tu genius loci," uviedlo múzeum.

Vzdelávací program pre školské kolektívy obsahuje prednášky, exkurzie či environmentálny program, jeho garantmi sú odborní pracovníci a kurátori Podtatranského múzea. Žiaci tak budú môcť v ich sprievode napríklad navštíviť archeologické lokality v Gánovciach pri Poprade, na Zámčisku pri mestskej časti Kvetnica či historickú Spišskú Sobotu.

Okrem toho si múzejníci pripravili aj niekoľko prednášok, v nich sa budú venovať témam ako rok vo zvykoch podtatranského ľudu, vývoj peňazí od najstarších čias po súčasnosť či najkrajšie botanické diela 16. - 19. storočia a vzácne tlače Podtatranského múzea. "Deti získajú aj odpoveď na otázku - našiel som archeologický nález, čo s ním. Venovať sa budeme aj téme 'od Keltov ku Slovanom' či Popradu a významným archeologickým lokalitám v jeho okolí," dodáva múzeum. Jeho pracovníci si pripravili aj environmentálny program, kde budú žiaci spoznávať prírodu a učiť sa ju chrániť, dozvedia sa aj o zmenách klímy a jej vplyve na rastliny a živočíchy. Okrem toho sa budú venovať "lesnej medicíne" a deťom vysvetlia, ako rastie strom.

Na jednotlivé podujatia je potrebné sa v múzeu vopred objednať.