Quantcast
< sekcia Regióny

Policajti našli u muža z Rožňavy granáty a muníciu z 2. svetovej vojny

Ilustračné foto. Foto: TASR - KR PR v Nitre

Policajný vyšetrovateľ zaistenú muníciu zaslal na expertízu a začal trestné stíhanie vo veci zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Rožňava 2. decembra (TASR) - Väčšie množstvo granátov a vojenskej munície z druhej svetovej vojny zaistili policajti v pondelok (1. 12.) ráno v Rožňave. "Zo spáchania zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami je podozrivý 34-ročný Rožňavčan. Podozrivý muž najmenej od januára do decembra tohto roku neoprávnene zadovažoval a prechovával v byte a na iných miestach v Rožňave rôznu muníciu," informoval dnes košický krajský policajný hovorca Alexander Szabó.

Vyšetrovateľ zaistil u muža ručné, delostrelecké a puškové granáty, delostrelecké míny, muničné komponenty, zapaľovače do granátov, signálne náboje a sedemdecilitrovú fľašu s látkou žltohnedej farby (pušný prach). Telo mínometného granátu bez stabilizátora policajti zaistili u podozrivého priamo na pracovisku, kde ho rozoberal. Muníciu, ktorej držba v zmysle platného zákona o zbraniach a strelive podlieha evidenčnej povinnosti alebo nie je dovolená, Rožňavčan podľa obvinenia vyhľadával na rôznych miestach, najmä v lesoch v okolí mesta.

Policajný vyšetrovateľ zaistenú muníciu zaslal na expertízu a začal trestné stíhanie vo veci zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. "Za tento skutok je možné páchateľovi v prípade dokázania viny uložiť trest odňatia slobody na tri až osem rokov," konštatoval Szabó.

V tejto súvislosti polícia pripomína, že od 1. decembra 2014 do 31. mája 2015 platí na Slovensku tretia zbraňová amnestia. Občania tak môžu počas šiestich mesiacov beztrestne odovzdať svoje nelegálne držané strelné zbrane a strelivo na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru.